عباس رجائی
اذعان لاپید به «فلج شدن اسرائیل» در نتیجه طوفان الاقصی

اذعان لاپید به «فلج شدن اسرائیل» در نتیجه طوفان الاقصی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، به رغم تلاش‌های رهبران غزبی برای تشدید حمایت‌ها از رژیم صهیونیستی در جنگ علیه فلسطینیان، رهبر اپوزیسیون این رژیم می‌گوید که «اسرائیل شوکه و فلج شده است».

رسانه‌های رژیم صهیونیستی شامل «تایمز اسرائیل» روز پنجشنبه (امروز) از سخنان تند یائیر لاپید نخست‌وزیر پیشین و رهبر کنونی اپوزیسیون این رژیم درباره وضعیت جاری فلسطین اشغالی در نتیجه عملیات طوفان الاقصی خبر دادند.

لاپید با اشاره به اینکه نزدیک به سه هفته از آغاز عملیات طوفان الاقصی علیه رژیم صهیونیستی می‌گذرد، اذعان کرد که این رژیم همچنان در حالت شوک است و فلج باقی مانده است.

رهبر اپوزیسیون رژیم صهیونیستی گفت: «ممکن است که شوکه و فلج شدن دولت (نتانیاهو بعد از آغاز عملیات طوفان الاقصی) را درک کنیم ...اما سخت است بفهمیم که چرا دولت از این شوک بیرون نیامده است».

یائیر لاپید که پیش از بازگشت نتانیاهو به قدرت، مدتی را به عنوان نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مشغول به کار بود، افزود: «دولت اصلا حضور ندارد».

وی همچنین توصیه‌هایی را برای بیرون رفتن رژیم صهیونیستی از شوک و فلج شدن مطرح کرد؛ توصیه‌هایی که در نتیجه مشورت‌ها با کارشناسان و مقام‌های سابق این رژیم حاصل شده است.

افزایش ارتباط با ساکنان فلسطین اشغالی، کمک به مشاغل کوچک و متوسط که برای خدمت در ارتش به عنوان نیروهای ذخیره فراخوانده شده اند، گسترش حمایت مالی از نیروهای ذخیره و نظامیان حاضر در خط مقدم، تعطیلی وزارتخانه‌های غیر ضروری و هدایت بودجه برای جنگ، از جمله این توصیه‌ها هستند.

این اظهارات در شرایطی صورت گرفته که بنیامین نتانیاهو شامگاه روز چهارشنبه (دیشب) گفت: «در پی حوادث سیاه هفتم اکتبر (اشاره به زمان آغاز عملیات طوفان الاقصی)، ما چند روزی را عزای عمومی اعلام می‌کنیم. همه باید در خصوص شکست امنیتی در شهرک‌های اطراف غزه پاسخگو باشند، از جمله خود من؛ اما بعد از جنگ».

یائیر لاپید رهبر اپوزیسیون رژیم صهیونیستی در اظهارات امروز گفت : «وزرایی (در کابینه نتانیاهو) حضور دارند که اصلا نیازی به حضورشان نیست به ویژه در دوره جنگ. غیرممکن است که با این روش (بتوانیم) ادامه بدهیم».

پایان پیام/

چاپ این نوشته

دیدگاه ها

تعداد دیدگاه ها تا کنون (0)